021-55600312
 

RSS مقالات

شیر فشار شکن چیست؟

شیر فشار شکن چیست؟

یکی از قطعات سیستم شیرآلات لوله کشی در، شیرهای فشار شکن هستند که در دسته شیرآلات کنترلی قرار میگیرند. این شیرها خودکار عمل میکنند وفشار بالا و متغیر ورودی را، به فشار کم و ثابت خروجی تبدیل میکنند. اگر در سیستم بعد از شیر فشار شکن، مصرف آبی نباشد، برای اینکه از انباشته شدن فشار استاتیک، این شیرها اتوماتیک وار جریان را قطع میکنند. با ما همراه باشید تا درمورد نحوه عملکرد و انواع این شیرها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شیر اطمینان چیست؟

شیر اطمینان چیست؟

در این مقاله قصد داربم در مورد یکی از ابزار مهم کنترل فشار، در سیستم های لوله کشی صحبت کنیم. منظور شیر اطمینان است. این شیر ها انواع گوناگونی دارند و هریک مشخصات و کاربرد مخصوصی دارند. درحال حاضر از این شیرها در صنایع مختلف استفاده های زیادی   میشود. با ما همرا باشید تا درمورد این شیرها بیشتر بدانید.

شیرآلات کنترلی چیست؟

شیرآلات کنترلی چیست؟

در این مقاله قصد داریم درمورد یکی دیگر از ابزار آلات صحبت کنیم. شیرآلات کنترلی در سیستم‌های کنترلی کاربرد دارند و می‌توان گفت بدون دخالت دست انسان عمل می‌کنند. این شیرآلات انواع گوناگونی دارند و هرکدام کاری را انجام می‌دهند. با ما همراه باشید با این شیر آلات بیشتر آشنا شوید.

فلنچ چیست؟

فلنچ چیست؟

دراین مقاله قصد داریم شمارا با قطعات فولادی فلنج که جهت برقراری اتصال بکار می‌رود آشنا کنیم. فلنچ‌ها مزایا و کاربر زیادی در صنعت دارند. انواع کلاس فلنج‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. فلنج‌ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی کامل آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا مطالب مفید و لازم را در مورد فلنج‌ها فرا گیرید.

اتصالات مانیسمان چیست؟

اتصالات مانیسمان چیست؟

دراین مقاله قصد داریم شما را با انواع اتصالات مانیسمان آشنا کنیم.  اتصالات مانیسمان یا بدون درز در واقع، اتصالاتی هستند که درتولید آن از هیچ گونه جوشی استفاده نمی‌شود.  اتصالات مانیسمان از انواع اتصالات جوشی هستند که بدون درز جوش تولید می‌شوند.  از این اتصالات به منظور اتصال بین لوله‌ها استفاده می‌شود.  با ما همراه باشید تا درمورد این اتصالات اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

اتصالات دنده‌ای چیست؟

اتصالات دنده‌ای چیست؟

دراین مقاله قصد داریم شما را با اتصالات دنده‌ای آشنا کنیم. اتصالات دنده‌ای در واقع یکی از قدیمی ترین نوع اتصالات هستند. اتصالات دنده‌ای به سه نوع اتصالات دنده‌ای سیاه، اتصالات دنده‌ای پلی اتیلن و اتصالات دنده‌ای گالوانیزه تقسیم می‌شوند. هرکدام ویژگی‌ها و کاربرد مخصوص به خود را دارند. با ما همراه باشید تا در مورد جزئیات هر کدام از این اتصالات آشنا شوید.

لوله‌ گالوانیزه چیست؟

لوله‌ گالوانیزه چیست؟

در مقاله لوله‌های گالوانیزه، سعی برآن داریم تا توضیحاتی در مورد لوله‌های گالوانیزه که نوعی لوله درز دار است و چگونگی تولید این لوله و انواع آن در اختیار شما قرار دهیم. لوله‌های گالوانیزه ، لوله‌هایی هستند که برای استحکام بیشتر در برابر زنگ زدگی، آسیب دیدگی و... با فلز روی پوشش داده می‌شوند. این لوله‌ها دارای دو روش تولید سرد و گرم هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا به طور کامل با این لوله و ویژگی‌های آن آشنا شوید

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز چیست؟

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز چیست؟

در مقاله لوله مانیسمان قصد داریم در مورد چگونگی تولید این لوله و همچنین کاربرد مانیسمان صحبت کنیم. لوله مانیسمان به لوله هایی گفته می شود که انتقال دهنده سیالات هستند. این لوله ها دارای آلیاژهای متفاوتی بوده و با توجه به نوع سیال، فشار، دما و میزان اهمیت پروژه انتخاب می شوند. در ادامه به طور کامل در مورد لوله های بدون درز توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید تا به طور کامل با این لوله و کاربرد آن آشنا شوید.

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان از شمش های فولادی تولید میشوند. آنها عموما با کشش و نورد شمش های گرد فولادی ساخته می شوند لوله های مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته میشوند در اصطلاح علمی به آنها سیمی لس گفته میشود؛به آن دسته از لوله های فولادی گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوش فلرات استفاده نمیشود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات میباشد اما در لوله ای درزدار فرآیند تولید از برش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک استفاده میشود ولی در تولید لوله های مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز تولید میشود که در صنایع مختلف به لحاظ متریال و مواد اولیه سازنده آن بالاتر و با کیفیت بهتر و همچنین یکنواختی بیشتر را به همراه دارد و عدم جوش و آسیب پذیری و عمل فشار بیشتر ، موارد استفاده زیادی دارند.

لوله در تاسیسات چند نوع اند؟

انواع لوله در سیستم آبرسانی و فاضلاب انواع لوله هایی که در سیستم آبرسانی و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: لوله های گالوانیزه، لوله های چدنی، لوله های پنج لایه، لوله های پلاستیکی انواع لوله های گالوانیزه لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید معروفند و عموماً بازار بین این دولوله فرقی گذاشته نمی شود، در صورتیکه لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر هستند.